Bakı şəhəri, 16 may 2003-cü il
İSTİFADƏ OLUNMUŞ MƏNBƏ SƏNƏDLƏRİNİNSİYAHISI
- 27 oktyabr 2009-cu il tarixli 929-IIIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu ( “Azərbaycan” qəzeti, 27 dekabr 2009-cu il )
- 17 may 2011-ci il tarixli 124-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu ( “Respublika” qəzeti, 09 iyun 2011-ci il, 117, “Azərbaycan” qəzeti, 12 iyun 2011-ci il, 126, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2011-ci il, 6, maddə 462)
- 30 aprel 2013-cü il tarixli 638-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 19 may 2013-cü il, 108 , Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2013-cü il, 05, maddə 484)
- 4 may 2018-ci il tarixli 1133-VQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 23 iyun 2018-ci il, 137, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2018-ci il, 6, maddə 1172)
- 22 dekabr 2020-ci il tarixli 230-VIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 8 yanvar 2021-ci il, 3, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2021-ci il, 1, maddə 8)
- 17 fevral 2023-cü il tarixli 812-VIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AZƏRTAC-ın) rəsmi internet saytı, 8 aprel 2023-cü il, “Azərbaycan” qəzeti, 9 aprel 2023-cü il, 73 , Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2023-cü il, 4, maddə 450)
QANUNA EDİLMİŞ DƏYİŞİKLİKVƏƏLAVƏLƏRİNSİYAHISI
[1] 17 may 2011-ci il tarixli 124-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu ( “Respublika” qəzeti, 09 iyun 2011-ci il, 117, “Azərbaycan” qəzeti, 12 iyun 2011-ci il, 126, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2011-ci il, 6, maddə 462) ilə 1.0.3-cü maddədə “kommersiya məqsədi iləənənəvi və adi olmayan istifadə hallarında ” sözləri “istifadəyə dair” sözləri iləəvəz edilmişdir.
[2] 4 may 2018-ci il tarixli 1133-VQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 23 iyun 2018-ci il, 137, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2018-ci il, 6, maddə 1172) ilə 5.2-ci maddə ləğv edilmişdir.
[3] 17 may 2011-ci il tarixli 124-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu ( “Respublika” qəzeti, 09 iyun 2011-ci il, 117, “Azərbaycan” qəzeti, 12 iyun 2011-ci il, 126, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2011-ci il, 6, maddə 462) ilə 6.2-ci maddədən “kommersiya məqsədi ilə” sözləri çıxarılmışdır.
17 fevral 2023-cü il tarixli 812-VIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AZƏRTAC-ın) rəsmi internet saytı, 8 aprel 2023-cü il, “Azərbaycan” qəzeti, 9 aprel 2023-cü il, 73 , Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2023-cü il, 4, maddə 450) ilə 6.2-ci maddədə “efirlə və ya kabellə verilişlər ” sözləri “televiziya və radio proqramlar” sözləri iləəvəz edilmişdir.
[4] 4 may 2018-ci il tarixli 1133-VQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 23 iyun 2018-ci il, 137, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2018-ci il, 6, maddə 1172) ilə 6.3-cü maddənin birinci və ikinci cümlələrinə “orqanının” sözündən sonra “yaratdığı qurumun” sözləri əlavə edilmişdir.
[5] 17 may 2011-ci il tarixli 124-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu ( “Respublika” qəzeti, 09 iyun 2011-ci il, 117, “Azərbaycan” qəzeti, 12 iyun 2011-ci il, 126, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2011-ci il, 6, maddə 462) ilə yeni məzmunda 6.3-cü və 6.4-cü maddələr əlavə edilmişdir.
[6] 17 fevral 2023-cü il tarixli 812-VIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AZƏRTAC-ın) rəsmi internet saytı, 8 aprel 2023-cü il, “Azərbaycan” qəzeti, 9 aprel 2023-cü il, 73 , Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2023-cü il, 4, maddə 450) ilə 7.2.2-ci maddədə “verilişinə” sözü “proqramına” sözü iləəvəz edilmişdir.
[7] 17 may 2011-ci il tarixli 124-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Respublika” qəzeti, 09 iyun 2011-ci il, 117, “Azərbaycan” qəzeti, 12 iyun 2011-ci il, 126, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2011-ci il, 6, maddə 462) ilə 9.2-ci maddədə “dövlət büdcəsinə köçürülür və intellektual ” sözləri “müvafiq icra hakimiyyəti orqanının hesabına köçürülür vəəqli ” sözləri iləəvəz edilmişdir.
4 may 2018-ci il tarixli 1133-VQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 23 iyun 2018-ci il, 137, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2018-ci il, 6, maddə 1172) ilə 9.2-ci maddəyə “orqanının” sözündən sonra “yaratdığı qurumun” sözləri əlavə edilmişdir və 9.2-ci maddədə “orqanı” sözü “orqanının yaratdığı qurum” sözləri ilə,“müəllif hüququ sahəsində dövlət siyasətinin” sözləri “əqli mülkiyyət hüquqları sahəsində dövlət siyasətinin həyata keçirilməsinin ” sözləri iləəvəz.
[8] 22 dekabr 2020-ci il tarixli 230-VIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 8 yanvar 2021-ci il, 3, Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2021-ci il, 1, maddə 8) ilə 10.2.2-ci maddəsində “şərti maliyyə vahidinin yüz mislindən əlli min mislinədək” sözləri “yüz on manatdan əlli beş min manatadək ” sözləri iləəvəz edilmişdir.
[9] 27 oktyabr 2009-cu il tarixli 929-IIIQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 27 dekabr 2009-cu il, 289) ilə 11-ci maddəsinin adında "Kontrafakt" sözü "Pirat" sözü ilə,mətnində "kontrafakt" sözü "pirat" sözü iləəvəz edilmişdir.
30 aprel 2013-cü il tarixli 638-IVQD nömrəli Azərbaycan Respublikasının Qanunu (“Azərbaycan” qəzeti, 19 may 2013-cü il, 108 , Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2013-cü il, 05, maddə 484) ilə 11-ci maddəsində “istehsal olunan və ya yayılan” sözləri “hazırlanan (istehsal edilən) və yayılan” sözləri iləəvəz edilmişdir.